Dr. Levent Bayraktar

DR. LEVENT BAYRAKTAR KİMDİR ? Kısa Özgeçmiş…

Dr. Vet. Hekim Levent Bayraktar (DVM + PhD)

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1988 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1993 yılında derece ile mezun oldu.

     1994 yılında ( KPDS ) Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavında ve ( ÜDS ) Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavlarında ayrı ayrı başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesine Doktora müracaatında bulundu. Yapılan Bilim sınavında Başarılı olarak 1995 yılında mezun olduğu okulunda ” Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalında ” DOKTORA programına başladı. Daha sonra sırasıyla yeterlilik ve kadro bilim sınavlarında da başarılı olarak, Morfoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi Olarak Görev yaptı.

     Bu Kürsü de yıllarca “ Laboratuar Hayvanları ” ve “ Medikal Biyoloji ” dersleri verdi. Doktor Vet. Med. Ünvanını aldıktan sonra üniversiteden ayrılarak klinik çalışmalarında bulundu.

Bu dönemde Kardiyoloji ( EKG ), İleri görüntüleme ( Ultrason), Radyoloji ( röntgen ), Lazerle tedavi eğitimi gibi birçok yurt içi ve yurt dışı kongre ve seminere katılarak katılım sertifikaları aldı.

     Üniversiteden ayrıldığı dönemde bile akademik çalışmalarına devam etti. Bilimsel çalışmaları birçok ülkede ve Türkiye’de yayınlandı. Yurtiçi ve yurtdışında Sayısız Bilimsel Sözlü ve Poster bildirisi sunumunda bulundu. “ Hayvan Sevgisi ”, “ Okul ve ev hijyeni”  ve  “ Hayvan Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar ” konularında sayısız seminerler verdi. 1995 yılında Türkiye’de bir İLK’ i gerçekleştirerek Özel bir anaokul içinde ( resmi kayıtlı olarak – Özel Gürsoy Anaokulu Bahçelievler – Özel Gürsoy İlkokulu Bakırköy ) hayvan bakım odasını kurarak “ MİNİK DOSTLARIMIZ ” adı altında hayvan sevgisi ile ilgili dersler verdi. Kurulan odada anaokuldaki her çocuğa bir hayvan sahiplendirerek çocuklarda kimlik gelişimi, özgüven ve sorumluluk duygusunun geliştirilmesine ait çalışmada uzun süre görev aldı.

      2004 yılında Atakent Veteriner Kliniği’ni kurdu ve sorumlu hekimi olarak görev aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesinden gelen Öğretim Görevlisi Doktor teklifini kabul ederek bir dönem daha akademik hayata devam eden Uzm. Dr. Levent Bayraktar bu dönemde İ. Ü. Veteriner Fakültesi M.Y.O.’lunda Program Başkanlığı, Akademik Kurul Üyeliği, Yönetim kurulu üyeliği, Öğretim Görevliliği ve bir dönemde MYO Vekil Müdürlüğü görevi yaptı.

     2008 yılında da kendi kurmuş olduğu Atakent Veteriner Kliniğini Tam Teşekküllü ATAKENT VETERİNER POLİKLİNİĞİ’ ne çevirerek Sorumlu Uzman Veteriner Hekim olarak başına geçti.

     İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinde 1989’ de Veteriner Fakültesi Halk Oyunları Kulübünü kurdu. Özel Birçok Halk Oyunu derneğinde yöneticilik ve yöre hocalığı yaptı. 1989 yılında çalışmakta olduğu Gürsoy Halk Dansları Topluluğu ile Fransa’da yapılan yarışmada Dünya birinciliği kazandı. Yıllarca sahneye konmuş olan “ Bin bir gece masalları” adlı müzikalde baş dansçılık yaptı. 1995’ de İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezinde Halk Oyunları Danışmanlığı yaptı. 2001 yılında Veteriner Fakülte tarihinin ilk bayan basketbol takımını kurdu ve ilk senesinde İstanbul 3.’lüğü kazandı. Daha sonra bu takımla kampüs turnuva şampiyonluğu yaşadı. Fakültede görev aldığı yıllarda hem Fakülte Basketbol Takımı Antrenörlüğü yaptı hem de İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyelerinin Oluşturduğu VETERANLAR { İhtiyar Delikanlılar } Takımında (kendisi gibi akademisyen olan abisi ile beraber) Basketbol Oynadı. Bu Takımla   İstanbul Ü. Basketbol Liginde ve turnuvalarda 3 Şampiyonluk yaşadı. Halen “ Bir Nev-i Tiyatro ” adlı dans tiyatrosu grubunun yönetmenliğini yapmakta ve Milli olimpiyat komitesinde olimpik milli doping kontrolörü olarak görev almaktadır.

 Dr. Vet. Hekim Levent BAYRAKTAR evli ve ATA TALHA adında bir erkek çocuk babasıdır. Sık sık yurt dışı Veteriner Hekimliği kongrelerini takip etmekte ve devam eden bir projede yayınlanması planlanan orijinal bir veteriner hekimliği kitabının çevirisinde görev almaktadır.

ÜYELİKLER :

 • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI YÖNETİM KURULU ÜYESİ
 • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI 45. DÖNEM HAYSİYET DİVAN KURULU ÜYESİ
  • ULUSLARARASI HAKEMLİ BEŞERİ ve AKADEMİK BİLİMLER DERGİSİ HAKEM KURULU ÜYESİ
  • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ ÜYESİ
  • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI HAYSİYET DİVAN KURULU ÜYESİ
  • ULUSLARARASI FARKLI ŞİDDET BOYUTLARI VE TOPLUMSAL ALGI KONGRESİ BİLİM KURULU ÜYESİ
  • KLİNİSYEN VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ ( KLİVET ) KURUCU ÜYESİ 
  • MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIMLAR ÇERÇEVESİNDE ULUSLARARASI TÜRKİYE’DE ve DÜNYADA SOSYAL SORUNLAR KONGRESİ BİLİM KURUL ÜYESİ
  • KÜÇÜK HAYVAN VETERİNER HEKİMLER DERNEĞİ ( KHVHD ) BİLİM KURULU ÜYESİ
  • ULUSLARARASI HAKEMLİ BEŞERİ ve AKADEMİK BİLİMLER DERGİSİ BİLİM DANIŞMA KURULU ÜYESİ
  • MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ DOPİNG KONTROL ÜYESİ
  • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VETERANLAR BASKETBOL TAKIM ÜYELİĞİ
  • BAKIRKÖY LİSESİ MEZUNLAR DERNEĞİ ÜYESİ
  • İSTANBUL KAMP KARAVAN DERNEĞİ ÜYESİ
  • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI KLİNİK KOMİSYON ÜYESİ
  • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI  YABAN HAYAT ve EGZOTİK HAYVAN HEKİMLİĞİ KOMİSYONU ÜYESİ
  • KEDİ ve KÖPEKLERDE ABDOMİNAL ve PELVİK KAVİTENİN ULTRASONOGRAFİSİ EĞİTİMİ DÜZENLEME KURULU ÜYESİ
  • İVHO İÇ HASTALIKLARINDA ACİL YAKLAŞIMLAR ve KAN ANALİZ SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ EĞİTİMİ DÜZENLEME KURULU ÜYESİ
  • KÖPEKLERDE KONJESTİF KALP YETMEZLİĞİ TANI ve TEDAVİSİNDE EN SON GELİŞMELER EĞİTİMİ DÜZENLEME KURULU ÜYESİ 
  • ULUSLARARASI KATILIMLI 1. EGZOTİK ve YABANİ HAYVAN HEKİMLİĞİ ÇALIŞTAYI DÜZENLEME KURULU ÜYESİ
  • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI 3. VETERİNER DİŞ HEKİMLİĞİ ÇALIŞTAYI DÜZENLEME KURULU ÜYESİ

  • İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI 1. KLİNİSYEN VETERİNER HEKİMLİĞİ ÇALIŞTAYI MESLEKİ EĞİTİM DÜZENLEME KURULU ÜYESİ

  © Copyright 2016 Atakent Veteriner Polikliniği. My Atölye.